Uncategorized @tr

A’dan Z’ye Kirpik Bakımı

Kirpik uzatma yöntemleri

Dolgun, yoğun ve gür kirpik görünümü hepimizin uğruna pek çok doğal yola baş vurduğumuz bir görünüm. Evde kirpik uzatma ve doğru kirpik bakımı ile bakışlarımızı güçlü kılmak için takıntılı olduğumuz konulardan biri. Peki A’dan Z’ye kirpiklerine iyi bakmak, uzun kirpiklere sahip olmak için ne yapabilirsin? Bu yazımızda kirpiklerin için uygulayabileceğin kolay bakım tüyoları ve kirpik serumu önerilerimizi bir araya getirdik!

Bir çoğumuzun hayalini kurduğumuz uzun, gür ve dolgun kirpik görünümünü her ne kadar maskara uygulaması ile elde edebilsek de, evde uygulayabileceğimiz birkaç pratik kirpik uzatma yöntemiyle çok daha hacimli ve uzun kirpiklere sahip olmak mümkün. 

B, A ve E vitaminlerinin saçlara dolgunlaştırıcı ve besleyici özelliği, kirpikler için de geçerli. Havuç, muz, badem, ıspanak gibi besinlerde yer alan bu vitaminler, saçları ve kirpikleri daha sağlıklı görünmelerini sağlarken, uzatıyor ve canlandırıyor. Bu vitaminlerle beraber, Hint yağı, keratin, hyalüronik asit, Madecassoside ve Filoxane gibi klinik içeriklerin de kirpiklerin güçlenmesine, dolgunlaşmasına ve dökülmeden uzamasına olan katkısı kanıtlanmış.

Peki bu içeriklerin bir çoğunu besinlerden almakla beraber, daha neler yapabilirsin merak ediyor musun? O zaman evde kirpik uzatma yöntemlerimiz için okumaya devam et!

 Kirpik Bakımı Tüyoları

Öncelikle, daha uzun ve dolgun kirpikler için yapabileceğin en iyi şey makyajını, özellikle de maskaranı iyi bir şekilde temizlemek. Göz makyajını gelişi güzel bir şekilde temizlediğin zamanlarda, kirpik diplerindeki maskara kalıntıları, kirpik köklerini tıkayarak kirpiklerinin dökülmesine sebep olacak. Daha sağlıklı, uzun ve dolgun kirpiklere ulaşmak isterken, yapabileceğin en kötü şeylerden biri de bu olsa gerek. 

Göz makyajını ve maskaranı temizlerken, kirpiklerine son derece nazik davranmalısın. Pamukla veya makyaj temizleme mendilleriyle gözlerini ovalamaktan kesinlikle uzak durmalısın. Bu şekilde kirpiklerinin kırılmasına ve dökülmesine sebep olabilirsin. Makyajını çıkarırken Micellar sulardan, göz makyajında da çift fazlı göz makyajı temizleyicilerini kullanmanı öneriyoruz.

Çift fazlı makyaj temizleyiciler, yağlı yapıları sayesinde kirpiklerdeki suya dayanıklı maskaraların bile kısa bir sürede çözülmesini sağlarlar. Yumuşak bir pamuğa makyaj temizleyicini döktükten sonra kısa bir süre gözlerinin üzerinde bekleterek göz makyajını çok kolay bir şekilde kalıntı kalmadan temizleyebilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir